Kombatanci wszystkich Grup wspierajcie się!!!


Zastanówmy się czym obecnie jest dla nas słowo "Solidarni", ostatni człon nazwy Grup Oporu. Dziś gdy niektórzy z nas ciężko pracują na samodzielnych stanowiskach lub prowadzą własne interesy, słowo "Solidarni" powinno obligować nas do wsparcia ich działalności, choćby przez świadome stanie się ich klientami. Z naszego punktu to bez znaczenia gdzie dokonamy tych czy innych zakupów dóbr lub usług. Jednak dla naszych Przyjaciół jest to moralne i realne wsparcie ich ciężkiej pracy. Jest to też bezcenna okazja zatrzymania się na chwilę i powspominania dawnych czasów. Dziś wykonaliśmy pierwszy krok i odnaleźliśmy się po dwudziestu latach by ponownie integrować nasze środowisko. Teraz nadszedł czas by zacząć udzielać sobie autentycznego wsparcia. Od tej chwili forum to służyć będzie bezinteresownemu promowaniu naszych przyjaciół. Zaczynamy alfabetycznie od dwóch Adamów i mamy nadzieję, że wkrótce do listy dołączą następni nasi Przyjaciele.


Wspieramy:


"Sklep u Adama"

Adres ul.Zwycięzców 44 (sklep jest zbudowany na boisku Zespołu szkól nr 44, wejście od ul.Międzynarodowej)

Oferujemy "prawdziwe wędliny" z małych masarni, używających tradycyjnych metod produkcji wędlin. Poza wędlinami oferujemy prawdziwe pieczywo z kilku piekarni tradycyjnych, m.in. z 2 piekarni w Wildze. Dodatkowo polecamy nabiał - sery żółte polskie i holenderskie a także inne produkty spożywcze, których asortyment poszerzamy, jak np. ryby mrożone dobrej jakości, mrożonki i ostatni strzał w "10-kę"- domowe wyroby garmażeryjne. Na deser zaś serwujemy ciastka wypiekane ręcznie i bez jakichkolwiek konserwantów.

Serdecznie zapraszamy kombatantów na zakupy i pogawędki!

Adam Golański ps.Baron - w latach 80-tych zorganizował u siebie w domu drukarnie KOS-a i FMW. Drukował m.in. ulotki rzucane przez GO "Solidarni".GOporniki "Wspierajmy się" sami!

Czas upływa nieubłaganie i wielu z nas może już być, bądź planować być na emeryturze.
W tym kontekście Ustawodawca pomyślał o osobach, które dołożyły swoją "cegiełkę" (również rzuconą w"radiowóz lub ZOMOwca - pewnie to ich tak "stresowało") do zmiany PRL na RP.

W ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych znalazły się zapisy, które mogą dotyczą również nas. Są to zapisy opisujące m.in. dwie różne kategorie osób:
1) osoby świadczących pracę na rzecz organizacji uznawanych za nielegalne do kwietnia 1989r. - Art. 6 ust. 1 pkt. 10 oraz
2) osoby, które miały "wilczy bilet" i nie mogły znaleźć pracy - Art. 7 ust. 4 obydwa na czerwono w załączonym pliku z treścią ustawy.

Okresy, w których miały miejsce opisane w powyższych dwóch punktach okoliczności są uznawane jako składkowe dla celów emerytalnych. Organem państwowym uprawnionym do podjęcia decyzji o ich uznaniu jest Kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Czy chcecie skorzystać z tych uprawnień pozostaje do Waszej decyzji.
Dołączone są również gotowe szablony wniosków i oświadczeń świadków, których należałoby się trzymać składając wniosek.
Są to dokumenty na tyle czytelne, że nie wymagają komentarza.
Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie, to niech podpowie innym co, gdzie i jak - w nowym wątku na forum.

Oświadczenie świadka FUS art.6 - Pobierz
Oświadczenie świadka FUS art.7 - PobierzKonrad Zbrożek - Ogłoszenie

"Koleżanki i koledzy
Poszukuję pilnie pracy. W minionym ćwierćwieczu trudniłem się, chronologicznie (mniej więcej), następującymi profesjami: preser, tokarz, magazynier, kolporter, instruktor tenisa, kelner, barman, redaktor (prasowy), dziennikarz (multimedialny), fotoreporter, aktor, propagandzista (PR-owiec), urzędnik państwowy, marynarz, hycel i Inspektor ochrony praw zwierząt, krytyk sztuki, ochroniarz, sprzątacz, robotnik.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje
Konrad Zbrożek
tel. 663 420 247

P.S. W Grupach Oporu (grupa Gerarda) przeprowadzałem akcje ulotkowe i organizowałem transmisje radiowe w Warszawie, Katowicach i w Gdańsku."